انتشار ويرايش جديد مدل مرجع فرايندي APQC PCF


قبلا در مورد مدل مرجع فرايندي مركز بهره‌وري و كيفيت آمريكا با عنوان APQC PCF مطالبي داشته‌ام. اين مدل، به‌ترين و كامل‌ترين مدل مرجع فرايندي در دنيا محسوب مي‌شود. اين مدل نتيجه‌ي بهينه‌كاوي بنياد APQC با مشاركت بسياري از شركت‌هاي معظم دنيا است. اين مدل مي‌تواند براي تكميل معماري فرايندي سازمان در سطوح مختلف اجزاي اين معماري مورد استفاده قرار بگيرد.

بنياد APQC همين اواخر ويرايش جديد (5.0.2) مدل فراصنعتي يا عمومي (Cross Industry) خود را منتشر كرده است كه مي‌توانيد از اين‌جا در قالب فايل PDF يا اكسل دانلودش كنيد. طبق سند يادداشت انتشار اين مدل، تغييرات اين سند نسبت به ويرايش قبل،بسيار كم هستند و شامل تغييراتي در سطح لايه‌ي فعاليت‌ها (Activity) مدل است. تعدادي فعاليت مورد نياز به فرايندهاي مربوط اضافه شدند و چند فعاليت تكراري هم حذف شده‌اند. عبارات برخي فعاليت‌‌ها هم ويرايش شده‌اند.

پ.ن. من در زمينه‌ي سفارشي‌سازي، به‌کارگيري و طراحي فرايندهاي سازمان براساس مدل APQC PCF تجارب مفيدي داشته‌ام (رزومه‌ی من)‌ و بر این اساس برای ارائه‌ی خدمات مشاوره و آموزش به سازمان‌ها در زمینه‌ی بهبود و بازطراحی و بازمهندسی فرایندهای کسب و کار براساس مدل مرجع APQC PCF و سایر مدل‌های مرجع آمادگی دارم. در صورت تمایل مي‌توانيد برای دریافت کاتالوگ خدمات مشاوره و آموزش در این زمینه یا طرح سؤالات فنی خود با من تماس بگیرید.

به‌زودی بسته‌ی کاملی از مستندات و فایل‌های راهنمای مربوط به مهندسی فرایندها ـ به‌ویژه در حوزه‌ی مدل APQC PCF ـ (شامل: کتاب، راهنماها، فرم‌ها و تمپلیت‌های مربوط به فازهای مختلف مهندسی فرایندها، نمونه‌های بهترین فرایندها و …) برای استفاده آماده خواهد شد. برای اطلاع یافتن از عرضه‌ی این بسته جهت خریداری آن لطفا ایمیل‌تان را این‌جا ثبت فرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.