معرفي استارت‌آپ‌ها (1): سرويس Fax2Email


اشاره: در راستاي پرداختن به مباحث مربوط به توسعه‌ي كسب و كارهاي كوچك، تصميم‌ گرفتم كه به معرفي استارت‌آپ‌هاي اينترنتي بپردازم. در اين پست‌ها به مرور تجربيات‌م از كار كردن با اين سرويس‌هاي اينترنتي خواهم پرداخت. بنابراين اگر استارت‌آپي داريد كه مي‌خواهيد به ديگران معرفي‌ش كنيد مي‌توانيد با من تماس بگيريد.

اولين استارت‌آپي كه قصد دارم آن را معرفي بكنم، سرويس Fax2Email است. سرويسي جديد كه براي پاسخ‌گويي به يك نياز ساده اما حياتي طراحي و ايجاد شده است: دريافت فكس! يكي از نيازهاي اوليه‌ي هر كسب و كار كوچك و حتا هر يك از ما!

خوشبختانه يا متأسفانه هنوز براي بسياري از ادارات و سازمان‌هاي ايراني فكس يكي از ابزارهاي ضروري است و اي‌ميل جزو اختراعات آينده‌ي بشر! بارها و بارها شده كه بعد از يك مصاحبه يا جلسه وقتي قرار بوده كارفرماي محترم براي ما مستنداتي را ارسال كنند، جز شماره‌ي فكس شركت هيچ چيز ديگري را نمي‌پذيرفته‌اند. هر چه ما مي‌گفتيم خوب شما فكس كنيد ما بايد دوباره اسكن كنيم؛ كسي به خرج‌ش نمي‌رفت كه نمي‌رفت! از همه بامزه‌تر ماجرا آن‌جايي مي‌شد كه طرف فايل مثلا ورد فرمي كه داشت را به ما نمي‌داد و همان فايل را پرينت مي‌كرد و بعد فكس!

اين اواخر كه كار مشاوره‌ي مستقل را شروع كرده‌ام و دارم جدي‌تر پيش مي‌برم‌ش با نياز به داشتن يك شماره‌ي فكس بيش‌تر از پيش مواجه شده‌ام. قبلا شركتي بود كه مستندات به آن فكس شوند؛ اما حالا ديگر چنين امكاني وجود ندارد. بنابراين لازم است مثلا يك خط فاكس مثلا براي خانه بگيرم كه آن هم با توجه به هزينه‌ها و اين‌كه روزها (و حتا شب‌ها ;)) خانه نيستم، راه‌كار مناسبي نيست.

سرويس Fax2Email براي همين به‌وجود آمده است. شما با عضويت در اين سرويس مي‌توانيد با داشتن يك شماره‌ي اختصاصي، فكس‌هاي خودتان را به‌سرعت و با فرمت PDF روي اي‌ميل شخصي‌تان دريافت كنيد. چند نكته در مورد اين سرويس براي من جالب بود:

1- عضويت در اين سرويس بسيار ساده است. شما فقط لازم است به اين‌جا برويد و بعد از ثبت‌نام روي لينك فعال‌سازي حساب كاربري كه به اي‌ميل‌تان ارسال مي‌شود كليك كنيد و تمام!

2- مي‌توانيد اين سرويس را تا يك هفته به‌صورت رايگان امتحان كنيد.

3- به هر فرد در اين سرويس يك شماره‌ي اختصاصي داده مي‌شود. بنابراين شماره‌ي فكس من با شما فرق دارد.

4- سرعت ارسال فكس به اي‌ميل بسيار بالاست. مثلا من براي امتحان از شركت خودمان يك فايل را به شماره‌ام فكس كردم و ظرف يكي دو دقيقه اي‌ميل مربوطه را دريافت كردم.

5- كيفيت تصاوير فايل PDF دريافتي بسيار عالي است؛ برخلاف سيستم‌هاي فكس سنتي كه پرينت گرفته شده را اصلن نمي‌شود خواند!

6- دريافت فكس جديد براي شما SMS مي‌شود.

7- اين سرويس هميشه و در هر ساعتي از شبانه‌روز برقرار است. بنابراين لازم نيست حتمن خودتان جايي كنار دستگاه فكس نشسته باشيد تا فكس دريافت شود!

8- هزينه‌ي اين سرويس هم بسيار مناسب است و واقعن شايد اندازه‌ي پول خريدن نان مورد نياز ماهانه‌مان (با احساب قيمت‌هاي جديد البته!) نباشد!

اما به‌نظرم اگر اين سرويس چند امكان ديگر را هم داشته باشد مي‌تواند بسيار به‌تر از ايني كه الان هست (و بسيار هم عالي است) بشود:

ـ بعد از ثبت‌نام من هيچ جايي براي وارد شدن و تغيير تنظيمات (مثلا آدرس اي‌ميل) نديدم. البته شايد هم هست و من نديده‌ام.

ـ از نظر فني نمي‌دانم امكان‌پذير است يا نه؛ ولي اگر بشود با همين سرويس فكس هم فرستاد ماجرا بسيار جذاب‌‌تر هم مي‌شود. مثلا به اين شكل كه من فايل PDF يا عكس فكس‌م را همراه با شماره‌ي مقصد به يك آدرس اي‌ميل كنم تا فكس شود.

ـ خوب است در ازاي دريافت يك مبلغ بيش‌تر به افراد متقاضي اين امكان داده شود تا شماره‌‌هاي رند موجود در سيستم را انتخاب كنند.

ـ اگر اين سرويس امكان اتصال به شماره‌ي فكس موجود شركت‌ها را داشته باشد تا فكس‌هاي دريافتي در سريع‌ترين زمان ممكن به‌ اي‌ميل مديران ارشد شركت ارسال شود، سرويس قابليت بسيار بيش‌تري پيدا مي‌كند.

در هر حال با توجه به تجربه‌اي كه من داشته‌ام اين سرويس براي همه‌ي كساني مثل من كه بنابر طبيعت شغل‌شان به‌نوعي نيازمند دريافت فكس هستند، سرويس مناسبي است و من تجربه‌ي دل‌پذيري از كار كردن با آن را داشتم.


8 پاسخ به “معرفي استارت‌آپ‌ها (1): سرويس Fax2Email”

 1. سرویس شماره موقت Fax2Email راه اندازی شد

  هموطنان گرامی از اين پس با مراجعه به قسمت خريد شماره موقت 1 ساعته فاکس می توانند نسبت به خريد شماره فاکس موقتی آن هم فقط برای يک ساعت اقدام کنند. کلیه فاکسهای دریافتی دز طول مدت 1 ساعت به آدرس ایمیل شخص خريدار ارسال می گردد.

  لازم به ذکر است که شماره فاکس مورد نظر پس از 1 ساعت برای مشترک غير فعال می گردد.

  مدير سرويس فاکس اینترنتی گنج افزار اعلام کرد با توجه به استقبال عالی هموطنان برخی از هموطنان امکان استفاده از سرويسهای اشتراک ماهيانه را به علت هزينه های آن نداشتند و بيشتر تمايل داشتند که در صورت نياز به دريافت فاکس هزينه ای را پرداخت کنند. هم اکنون با سرویس شماره موقت Fax2Email همه به راحتی می توانند د رهر زمان که می خواهند فاکسی دریافت کنند یک شماره از سرویس دریافت و آن را به ارسال کننده فاکس بدهند.

  هزينه سرويس فوق برای یک شماره به مدت 1 ساعت معادل 1000 تومان می باشد.

  اميد است با نظرات شما مشتریان گرامی بتوانیم هر روز خدمات بهتری به شما ارایه کنیم.

  جهت ثبت نام سرویس شماره موقت اينجا را کليک کنيد

 2. اين سرويس خيلي خوب است. يادم هست كه حدود 10 سال پيش يا بيشتر، شبيه اين ولي عكسش را در هلند ديده بودم كه يك پيتزا فروشي كه فقط فكس داشت، نرم افزاري را خريده بود كه درخواستها و سفارشهاي ايميلي مشتريان را برايش فاكس ميكرد. آن زمان خيلي جالب بود.
  اين سرويس هم خيلي خوب است و خيلي ارزان. براي كارهاي شخصي و كوچك هم خيلي خوب است، آن قدر خوب است كه هر كس ميتواند يكي هم از اينها داشته باشد و برخي فاكسها را به اين شماره بفرستد.
  در شرايط قرارداد، تكليف روشني در مورد حفاظت از حقوق مشتري نديدم. مثلاً اگر شماره كارت من به اين شماره ارسال شد و مشكلي پيش آمد، تكليف چيست؟
  اما به نظرم بايد سوي مثبت را نگاه كرد و از اين خدمت و اطلاع رساني خوب شما، بهره برد.
  سربلند باشيد

 3. خیلی کار خوبیه که راه انداختی علی جان
  کاش این فرهنگ کار برای ایران جا می افتاد که افراد برای سرویسهای مورد نظر پول بدن

 4. در خصوص انتخاب شماره روند اين قابليت در سرويس وجود دارد و شماره هاي خيلي روند به قيمت ٥٠ هزار تومان براي كل دوره و قيمت ١٠ هزار تومان براي شماره روند معمولي براي كل دوره اشتراك است

  همچنين براي انتقال فاكسهاي شركت بر روي سرويس ما كافي است قابليت دايورت را روي خط تلفن فاكس شركتتان فعال كنيد و سپس شماره فاكس شركتتان را بر روي شماره سرويس fax2email دايورت كتيد به همين راحتي فاكسهاي دريافتي را بر روي ايملتان دريافت كنيد
  هزينه دايورت براي تهران بسيار ناچيز است

 5. از شما براي نوشته هاي خوبتان سپاسگذارم
  واقعيت اين است كه امكانات اين چنين قدرت عملياتي ما را بيشتر ميكند. يادم مي ايد خيلي وقتها كه خارج از شركت بودم يا حتي خارج از ايران بايد ٢٠ تا ايميل ميزدم و خواهش و تمنا كه همكاران يك فاكس را براي من بفرستند. همچنين خيلي وقتها ميشد كه يك فاكس شخصي داشتك كه دوست نداشتم كسي ان را ببيند. واقعا سرويس فاكس اينترنتي نياز من را تامين ميكند.
  به عنوان يكي از مديران شركتي كه اين سرويس را فعال كرده هم خوشحالم از اينكه سرويسي است كه خودم از ان استفاده ميكنم هم مشتركين از ان راضي هستند. تا به حال هيچ وقت شخصا استفاده كننده محصولات شركت خودمان نبوده ام و شايد هميشه شركتمان از محصولات استفاده ميكرده ولي اين دفعه خودم با يكي از محصولاتمان مستقيما در ارتباطم. تجربه اي جديد و البته شايد ناخوشايند و كمي سخت گيرانه براي همكاران فني. چون ميبينم كه چه كمي و كسري دارد و چطور بود بيشتر ان را دوست داشتم.
  برنامه هاي بسياري و قابليتهاي بسيار زيادي براي سرويس فاكس داريم كه بر اساس تعداد كاربران تك به تك انها رافعال ميكنيم.
  خوشبختانه چند روز پيش از ١٠٠٠ مشترك گذشتيم و منتظر قابليتهاي جديد بعدي هستيم. همچنين از شما عزيزان خواهشمندم كه نظرات تان را بفرماييد تا كاربردي تر شود.
  در پايان هم از شما تشكر ويژه دارم براي معرفي اين سرويس باري خوانندگان خوب وبلاگتان
  موفق و پاينده باشيد

 6. سلام. بله. دقيقن من هم همين احساس شما رو داشتم. اما وقتي اين سرويس را تجربه كردم ديدم چقدر عالي است و مطابق نياز من!

 7. سلام به شما. به شدت دنبال چنین چیزی بودم. البته عرض کنم خدمت شما که اولش ترسیدم به Fax2Email سر بزنم. گفتم الان با قیمتهایی برخورد می کنم نجومی! اما خوشبختانه سرویس شخصی ارائه شده به شدت مناسب من بود و قیمتش هم مناسب تر.
  ممنون از شما.

 8. یاد موقعی افتادم که تازه شرکت رو ثبت کرده بودیم و دنبال تلفن های مجازی می گشتیم. اما فکر می کنم نبودن این امکانات گاهی برای استارت آپ ها بهتره. چون این امکانات شرکت ها رو تشویق می کنه که دنبال گرفتن یک دفتر ثابت، حضور در اون و درآوردن مخارج دفتر نرن و این باعث کند شدن کار شرکت می شه. یه جور تنبلی که اکثر ماها داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.