کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (3): کتاب الکترونیکی “شغل سالم برای همه”


مدت‌ها در این فکر بودم عیدی گزاره‌ها چه باشد تا این‌که این ایده به ذهن‌م رسید که از مجموعه مقالاتی که در زمینه‌ی بهداشت کار برای هفته‌نامه‌ی همشهری تندرستی نوشته‌ام، یک کتاب الکترونیک تهیه کنم. بنابراین این شما و این هم عیدی گزاره‌ها. چند خطی از مقدمه‌ی این کتاب:

“ما انسان‌ها در طول زندگي‌مان چيزي نزديک به يک سوم از زمان عمرمان را در محل کارمان مي‌گذرانيم. کار کردن اگر براي لذت باشد و همراه با خوشي، مي‌تواند يکي از عوامل اصلي افزايش کيفيت زندگي باشد. اما اگر کار کردن، بار خاطري باشد که سنگيني آن تنها براي کسب درآمد يا گذراندن وقت تحمل مي‌شود، آن وقت است که ديگر کار کردن بيش‌تر از آن‌که مفيد باشد، بدل مي‌شود به بزرگ‌ترين خطر براي سلامتي افراد و سوهاني بر روح و جسم خسته‌ي آن‌ها.

عجيب است اما واقعي! بسياري از مشکلات روحي و جسمي ما، از فشارها و استرس‌هاي کاري نشأت مي‌گيرند. نکته‌ي مهم در اين ميان اين است که بسياري از اين فشارها و استرس‌ها به‌دليل نوع نگاه ما به داستان کاري و شغلي‌مان و تفسيرهايي که از اين داستان داريم و البته رفتار و عملکرد خود ما، ايجاد مي‌شوند و در نتيجه قابل پيش‌گيري و کنترل هستند. در واقع يکي از زيربخش‌هاي اصلي حوزه‌ي سلامت در دنياي امروز، بهداشت شغلي است که صرفا شامل مباحث ايمني و بهداشت کاري نيست و روش‌هاي “درست کار کردن” هم جزو مباحث اين حوزه محسوب مي‌شوند.

کتابي که در دست داريد مجموعه‌ي منتخبي است از مقالات من در اين نشريه همراه با برخي نوشته‌هاي‌ام در گزاره‌ها که به آن‌ها در قالب يک مقاله‌ي واحد نظم بخشيده‌ام. در اين نوشته‌ها تلاش کرده‌ام روش‌هاي بسيار ساده و در عين حال کاربردي براي “به‌تر کار کردن”،‌ شيوه‌ي نگاه درست به ماهيت کار و مشکلات شغلي و سازماني و روش حل آن‌ها را براي همه ـ اعم از مدير و کارشناس و کارمند ـ ارائه کنم.”

کتاب الکترونیکی “شغل سالم برای همه” را از این‌جا با لینک مستقیم دانلود کنید. امیدوارم بخوانید و بپسندید و برای‌تان مفید باشد!  سال نو پیشاپیش مبارک!

,

3 پاسخ به “کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (3): کتاب الکترونیکی “شغل سالم برای همه””

  1. دستتون درد نکنه خیلی کتاب مفید و خوبیه. سال نوتون هم مبارک!

  2. دسته شما درد نکنه
    خیلی ممنون از زحمتهای شما
    سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.