تغيير نقش IT در سازمان‌ها ـ نتايج پيمايش مک‌کنزي


شرکت مک‌کنزي معروف‌ترين و معتبرترين شرکت مشاوره‌ي مديريت و آي‌تي جهان است و براي من در کنار اکسنچر، ديلويت، آرتور دوليتل، بين و رولندبرگر يکي از شرکت‌هاي مشاوره‌اي است که‌ آرزو دارم روزي در آن‌ها کار کنم! (اعتماد به نفس را حال کنيد! :)) اين شرکت مک‌کنزي هر ماه پيمايش‌هاي مختلفي در سطح جهاني انجام مي‌دهد و نتايج‌اش را در سايت مجله‌ي بسيار معروف‌اش مک‌کنزي کوارترلي منتشر مي‌کند (اين سايت يک خبرنامه‌ي عالي دارد که به نظر من عضويت در آن براي همه‌ي مشاورين مديريت و آي‌تي و همه‌ي کساني که به نوعي با اين دو حوزه درگيرند الزامي است. اين خبرنامه معمولا شامل مقالات، نتايج پيمايش‌ها و ديگر مطالبي است که در سايت مک‌‌کنزي کوارترلي منتشر مي‌شود، است.)

اين پست ادامه‌ي پست قبل است. حالا ربط‌ مک‌کنزي با پست قبل چيست؟ در پست قبلي ديديم که پيش‌بيني خانم سوزان کرام در مورد نقش آينده‌ي آي‌تي در کسب و کارها چيست. اما قبل‌تر (يعني در اکتبر سال 2009) مک‌کنزي در يکي از پيمايش‌هاي‌اش نتايج آماري جالبي به دست آورده بود که به نوعي مؤيد همان تغييراتي است که به عقيده‌ي خانم کرام در حال پديدار شدن در صنعت آي‌تي هستند. با اين‌که حدود 9 ماه از انجام اين پيمايش مي‌گذرد، اما هم‌چنان يافته‌هاي آن جذاب و خواندني است؛ به‌ويژه اين‌که اين نتايج با داده‌هاي آماري نيز هم‌راه هستند. اين پيمايش را مي‌توانيد در قالب فايل PDF از اين‌جا دريافت کنيد.

من قبل‌تر هم در پستي به تحليل اوضاع صنعت آي‌تي را در سال 2010 را از ديدگاه مؤسسه‌ي معظم گارتنر پرداخته بودم. بد نيست که به آن پست هم نگاهي بياندازيد.

پ.ن. از همه‌ي خوانندگان محترم اين وبلاگ متشکرم که اين‌جا را دنبال مي‌کنند. با توجه به اين‌که اين وبلاگ احتمالا به زودي به دامنه‌ي شخصي اسباب‌کشي خواهد کرد، از دوستاني که در گودر، گزاره‌ها را دنبال مي‌کنند خواهش مي‌کنم که اين وبلاگ را از فيد اصلي آن روي فيدبرنر در آدرس زير دنبال کنند تا با عوض شدن آدرس، نوشته‌هاي من را از دست ندهند:

http://feeds2.feedburner.com/gozareha

باز هم متشکرم.


یک پاسخ به “تغيير نقش IT در سازمان‌ها ـ نتايج پيمايش مک‌کنزي”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.