6 شغل در حال ناپديد شدن!


شبکه‌ي خبري CNBC گزارشي منتشر کرده در مورد 6 شغلي که در ايالات متحده در حال از بين رفتن هستند. اين شغل‌هاي در حال خداحافظي در نگاه اول بسيار عجيب‌اند؛ اما دلايل‌ از بين رفتن‌شان اين‌قدر جالب است که بد نيست با هم مرورشان کنيم:

پ.ن. آقاي واحد در وبلاگ رايمند مطلبي در مورد همين پست نوشته‌اند که پيشنهاد مي‌کنم آن را هم از اين‌جا بخوانيد.


14 پاسخ به “6 شغل در حال ناپديد شدن!”

 1. به نظر من در مورد هر 6 شغل، بحث تحول است و نه ناپديد شدن کامل. اين، به‌ويژه در مورد برنامه‌نويسي نمود دارد. ضمنا به کامنت آخر همين مطلب (قبل از کامنت خودتان) يک نگاهي بيندازيد.

 2. در مورد 5 شغل دیگه نظری ندارم ولی از اونجایی که خودم یه برنامه نویسم در ایران با پیشرفت علوم کامپیوتر برنامه نویسی در سطح حرفه ای بیشتر مورد نیازه، و روز به روز بیشتر پیشرفت می کنه.

 3. خوب این طبیعی ست. شما به زبان ها و کد نویسی 10 سال پیش نگاه کنید و کد نویسی اکنون را ببینید. به هر حال اگر این اتفاق نیفتد که پیشرفتی هم در صنعت نرم افزار اتفاق نمی افتد.

  به نظر من اکنون دیگر کد نویس به معنای قدیم معنی ندارد!

  مثلا ما می توانیم با Workflow Foundation به راحتی به یک Business User امکان ایجاد گردش کاری را بدهیم که کمتر از کد نویسی نیست! اگر قرار باشد یک Business User بتواند کد نویسی یا کاری شبیه آن کند آیا ما با عنوان برنامه نویس باید همان جای قبلی بمانیم و کد بزنیم؟! در مورد تمامی علوم نیز به همین صورت است.

  این موضوع حکایت از بهبود روند توسعه صنعت نرم افزار دارد.

 4. ای بابا
  حالا من که مهندسی شیمی خوندم و روزنامه نگاری کردم و در حال تبدیل شدن به یک مدیر رسانه و تبلیغات و روبط عمومی و این حرف ها هستم کلا سه امتیاز زمنفی دارم. احتمالا تا الان هم قسطی زندگی کردم.
  دریا شانس آورده که من نپریدم توش! وگرنه خشک می شد ها:)

 5. متاسفانه شغل های اینترنتی در ایران از حالت طبیعی خارج شدند
  کم کم سایت های ایرانی در حال ورشکستی هستند به این دلیل که منبغ درآمدی این سایت ها هر روز دگرگون تر می شه

  باید به فکر اساسی تر باشیم

 6. سلام
  یک نکته را فراموش کردید، از این شغل ها تا جایی که می دانم م شیمی و قضاوت جز شغل هایی با بسشترین حقوقند

  در یک تحقیق که انجمن مهندسان شیمی آمریکا در این باره کرده بود، بین رشته های مهندسی البته؛ این را دیدم

  به گمانم این بیشتر به تمایل به صرفه جویی در زیاده خواه ترین -منظور بدی ندارم- مردم جهان باشد، مردمی که زیاد به ریاضت اقتصادی عادت ندارند؛ وگرنه م شیمی با مکانیک چه فرقی دارد؟

 7. متشکرم آقاي اقدم عزيز. مطلب اصلي به صورت متنه؛ من ديدم اگر متني بنويسم خيلي جذاب نيست. توي ورد به صورت جدول تايپ‌اش کردم؛ بعد چون ورد را نمي‌شد مستقيم آورد توي وردپرس مجبور شدم که عکس‌اش کنم. من هم آرزو دارم کشور عزيزمان با اين همه اين همه متخصص جوان و مستعد، بتواند با تدبير مسئولان و تلاش تک تک ما به جايي که حق‌اش است برسد …

 8. سلام
  البته این گزارش برای ایالات متحده است،که ما ایرانی ها با این تعداد متخصص (مثلا) در این زمینه می توانیم جای خیلی ها مثل هند رو بگیریم…البته این یه آرزو است 8)

  از شما و آقای واحد بابت مطالب پر محتوایتان تشکر می کنم.

  راستی چرا آمار و دلایل به صورت تصویر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.