پست‌هاي ثابت هفتگي گزاره‌ها


هيچ کاري مثل تعهد ايجاد کردن، براي اين‌که آدم مجبور شود آن کاري را که بايد بکند انجام دهد، نتيجه‌بخش نيست. حقيقت اين است که تنبلي، دست‌اندازهاي زندگي و البته بي‌حوصلگي باعث شده بود که مدت‌ها مطالبي را که مي‌دانستم بايد بخوانم را نخوانم. هر چند شرايط زندگي‌ام اين روزها بدتر شده که به‌تر نشده‌؛ اما خوب حداقل فايده‌ي مجموعه پست‌هاي لينک‌هاي هفته براي من اين بوده که مجبورم کرده به صورت مستمردر طول هفته بخوانم و بخوانم و بخوانم. همين نتيجه‌ي نسبتا خوب، باعث شده تا مدتي در ذهنم به اين فکر کنم که چند تا کار ديگر هم بايد انجام بدهم که نمي‌دهم و شايد به‌وسيله‌ي اين‌جا بشود تعهد انجام آن‌ها را هم در خودم ايجاد کنم. بنابراين از هفته‌ي آينده، علاوه بر انتشار هفتگي پست لينک‌هاي هفته در پنج‌شنبه شب‌ها، سه پست ثابت هفتگي ديگر هم خواهيم داشت:

 1. شنبه شب‌ها ـ مقاله‌ي هفته: چه مشاور، چه دانشجوي مديريت، چه هر کار ديگري داشته باشيد، بايد هر هفته کتاب و مقاله به‌اندازه‌ي کافي بخوانيد. کتاب را که من نمي‌توانم يک هفته‌اي بخوانم‌ (!)، اما سعي مي‌کنم هر هفته يک مقاله يا پرزنتيشن خوب و عالي (طبيعتا به زبان انگليسي) را بگذارم. اين مقالات يا پرزنت‌ها مي‌توانند در مورد موضوعات پايه‌ي علم مديريت يا IT باشند و ممکن است مباحث جديدي را در اين حوزه مطرح کنند. هر چند تمرکز اصلي‌ام را روي مقالات کلاسيک و اساسي علم مديريت (به‌ويژه مقالات HBR) مي‌گذارم.
 2. دوشنبه‌ شب‌ها ـ ايده‌هاي هفته: خيلي وقت‌ها از اين طرف و آن طرف ايده‌هاي جالبي را يادداشت مي‌کنم که نمي‌شود در قالب يک پست کامل بنويسم‌شان؛ هر چند که وقتي دفترچه‌ي يادداشت‌ام را ورق مي‌زنم، هي به من چشمک مي‌زنند که: منو بنويس! 😉 براي حل اين مشکل، دوشنبه‌ شب‌ها، سه ايده‌ي جالب را اين‌جا يادداشت خواهم کرد.
 3. سه‌شنبه شب‌ها ـ پست مربوط به مشاوره‌ي مديريت و IT: واقعيت اين است که من به شدت به حوزه‌ي مشاوره علاقه‌مندم. نوشته‌هاي پراکنده‌ام تا به امروز اين را نشان داده؛ اما فکر مي‌کنم در اين فضاي بي‌در و پيکر مشاوره‌ي مديريت و IT در ايران لازم است که حتما به صورت هفتگي در اين مورد بنويسم. ادعايي ندارم که مشاور خيلي درست و حسابي هستم؛ اين کار را براي اين مي‌کنم که خودم را به خواندن در مورد مشاوره در طول هفته مجبور کنم!

طبيعي است که پست‌هاي ثابت شبانه‌ي (!) فوق باعث نمي‌شود که رويه‌ي قبلي گزاره‌ها تغيير کند. اين‌جا همان جاي قبلي است با اندکي افزودني‌هاي اميدوارم خوش‌مزه‌تر!


7 پاسخ به “پست‌هاي ثابت هفتگي گزاره‌ها”

 1. سلام؛
  علی آقا در مورد معرفی کتاب های مدیریت یا مواردمرتبط مثل مصاحبه وانگیزش و…(البته زبان اصلی) پست به عنوان مهمان قبول میکنید؟
  موفق باشید

 2. خیلی خوبه علی آقا. خسته هم نباشید. فقط کاش بشه زودتر بیاید رو هاست شخصی تا یه قالب متناسب با کتگوری‌ها انتخاب کنید.
  یه چیز دیگه ، داشتم از گودر این مطلبو میخوندم بعد واسه کامنت گذاشتن روی لینک مطلب از داخل گودر که کلیک کردم فیلتر بودش. پیشنهادم اینه که فعلاً با این چیزی که اینجا هست مخابراتو دور بزنیم تا بعداً ببینیم چی میشه. (http://goo.gl/iFKIw )

 3. ووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
  منتظر این پست های ثابت هستم
  امیدوارم منم این تنبلی رو زودتر بزارم کنارو وبلاگم رو بیارم بالا.
  فقط خواهشا این فید بنرتون رو هم درستش کنید چونکه از گودر وقتی لینک میشیم به بلاگتون با سفحه فیلترینگ عزیز مواجه میشیم.
  این فیلترینگ هم داره روی مخ راه میره ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.