ايده‌هايي براي حل مسائل مشاوره (2)


در مصاحبه‌هاي ورودي شرکت‌هاي مشاوره‌ي بين‌المللي هميشه يک کيس مطرح مي‌شود که فرد داوطلب بايد آن را حل کند. قبل‌تر به يک نمونه‌اش اين‌جا اشاره کردم. بنابراين يکي از حوزه‌هاي مشاوره‌ي شغلي (چيزي که تو ايران متأسفانه يا خوش‌بختانه اصلا نداريم) راه‌نمايي کردن آدم‌هايي است که مي‌خواهند وارد کار مشاوره بشوند. اين‌جا به چند تا از اين خطوط راه‌نما براي موفقيت در آزمون مشاوره اشاره شده. به نظرم اين نکات فقط به درد موفقيت در آزمون ورودي يک شرکت مشاوره نمي‌خورند و خوب در ايران هم که ما همچين آزمون‌هايي نداريم؛ براي همين موقع ترجمه کردن ساختار متن را عوض کردم. بنابراين اين شما و نکاتي کلي براي حل مسائل مشاوره:

1- مسئله را درست متوجه شويد: قبل از دادن پاسخ، بايد مطمئن شويد که مسئله را درست فهميده‌ايد.  براي اين کار مسئله را دوباره صورت‌بندي کنيد و از کارفرما بپرسيد. ضمنا مطمئن شويد که همه‌ي اطلاعاتي را که براي حل مسئله لازم داريد جمع‌آوري کرده‌ايد و اين اطلاعات صحيح هستند. حواس‌تان باشد که بايد پاسخ را در چه قالبي به کارفرما ارايه کنيد: مثلا قرار است گزارش بدهيد، پرزنت درست کنيد يا … قرار است عدد و رقم دقيق بدهيد يا تخمين يا حتا درصد و …

2- زماني را به فکر کردن درباره‌ي روش حل مسئله اختصاص بدهيد. سعي کنيد براي هر بخش از مسئله، روش خاص خودش را پيدا کنيد (حالا ما هي بگيم متدولوژي مهمه، يک عده‌ي کثيري ما را مسخره کنند …)

3- با کارفرما هم‌دلي ايجاد کنيد. شما قرار است مسئله‌ي او را حل کنيد نه مسئله‌ي خودتان! به زبان بدن و حرف‌هاي او توجه کنيد. راه‌حل‌ اوليه‌تان را به او ارايه کنيد و بخواهيد تا به شما بگويد آيا اطلاعات مهمي را جا انداخته‌ايد يا نه. به ياد داشته باشيد که ايجاد ارتباط خوب و اثربخش با کارفرما بخشي از فرايند حل مسئله است.

4- خوب گوش کنيد و سعي کنيد واژه‌هاي کليدي طرف مقابل‌تان را بيابيد. گاهي اوقات يک واژه‌ي کليدي در درک مسئله و از آن‌جا حل مسئله حياتي مي‌شود.

5- چارچوب‌ها (Frameworks)، روش‌هاي ساختاردهي به پاسخ شما هستند که درک ماهيت و چرايي آن پاسخ را براي خود شما و کارفرما آسان‌تر مي‌کنند. چارچوب يعني چيزهايي مثل: مدل 5 نيروي رقابتي پورتر، آميخته‌ي بازاريابي و … (همين اواخر جايي ناظر بودم؛ به طرف گفتم چارچوب‌ات کو؟ متدولوژي‌اش را با آب و تاب دوباره تعريف کرد! چارچوب با متدولوژي فرق داره.)

دو واژه‌ي کليدي در فرايند حل مسئله وجود دارند که متأسفانه ما مشاوران ايراني خيلي وقت‌ها به آن‌ها اهميت نمي‌دهيم: چارچوب و متدولوژي. بخشي از بحث‌هاي بعدي‌مان درباره‌ي اين خواهد بود که هر کدام از اين دو واژه يعني چه، تفاوت‌هايي با هم دارند و نقش هر يک در فرايند حل مسئله‌ي مشاوره چيست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.