لينک‌هاي هفته (23)


پيش از شروع سه نکته:

  1. لينک‌هايي که به نظرم بايد حتما و تحت هر شرايطي خوانده بشوند را با رنگ قرمز از ساير لينک‌ها متمايز مي‌کنم.
  2. براي ديدن لينک‌هاي کليه‌ي قسمت‌هاي قبل، مي‌توانيد به اين‌جا مراجعه بفرماييد.
  3. اين مجموعه پست‌ها در حکم يک دفترچه‌ي يادداشت مطالب مهم براي من هستند. اگر لينک اخبار را هم مي‌گذارم، براي اين است که به نظرم برخي اخبار حداقل تيترشان بايد توسط کساني که در حوزه مشاور‌ه‌ي مديريت و آي‌تي فعال هستند، ديده شوند. بنابراين اگر تعداد لينک‌ها زياد هستند، اولا ببخشيد و ثانيا اين‌که حداقل به تيترها نگاهي بياندازيد؛ ضرر نمي‌کنيد!

با اين توضيحات لينکهاي هفته را مرور مي‌کنيم:

مديريت:

میزان حقوق یک فرد تازه کار (من هم بارها با جماعت متوهمي که امير در اين يادداشت گفته روبرو شده‌ام. بخوانيدش!) و ۴ نکته برای کسب درآمد بهتر در اولین تجربه کاری (جواناتن تازه‌کار واجب است اين را بخوانند!) (امير مهراني)

اگر واقعا دنبال مشتري هستيد، فرق نمي‌كند پيتزا بپزيد يا مغازه‌دار باشيد (آيدين کسايي)

راهنمایی برای تهیه منشور پروژه و شناسایی ذینفعان پروژه چرا و چگونه

تأثیر حرف اول نام خانوادگی بر شوق خرید! (نکته‌ي بانمک بازاريابي در يک پزشک: دکتر علي رضا مجيدي)

پیاده‌سازی و کنترل عملیات بازاریابی و دکتر محجوب، چهارراه علم، و سمینارهای بازاریابی شرکت TMBA در دانشگاه صنعتی شریف (از استاد پرويز درگي؛ اين مطلب مربوط به سخنراني دکتر محجوب را حتما بخوانيد!)

چگونه یک سخنران مصنوعی نباشیم؟

آغاز يك كسب‌وكار (بخش اول) و آغاز يك كسب‌وكار

آشنايي با مشاغل آمريكا و آشنایی با مشاغل مدیریتی در آمريكا (کار هم‌کلاسي خوب ما خانم ابوالحسن‌لو)

راه‌حل «بازاريابی اجتماعی» برای خروج از تله‌ فقر (قسمت ششم) ارزيابی و انتخاب اولویت‌های بازار هدف و راه‌حل «بازاریابی اجتماعی» برای خروج از تله فقر (قسمت هفتم) ارزیابی و انتخاب اولویت‌های بازار هدف

اخلاق در سازمان‌ها (نکته‌ي حساسي که اغلب بهش توجه نمي‌کنيم: بنيان اداره‌ي اخلاقي سازمان.)

فناوري اطلاعات:

دسترسی به اندروید مارکت بدون دردسر و محدودیت (من تازه گوشي اندرويدي خريدم؛ برم از اين پست عالي مهرداد نايب استفاده کنم! شمام بيايين …)

اینترنت در سال 2010 (مطلب بسيار خواندني آقاي جواد افتاده)

گفت وگوي خودماني با يك مهندس ارشد مايكروسافت: هميشه مطمئنم كه مديرم بيشتر از من مي داند (بسيار بسيار عالي و خواندني!)

بنیانگذار ویکی پدیا: قدرت ماورایی من خوابیدن است / پیش بینی آینده ویکی پدیا

ميلياردرها جوان‌ترین میلیاردر جهان، اعجوبه ای که مردم دنیا را به هم پیوند داد (بله؛ مارک زوکربرگ را مي‌گويد!)

8 ژوئن IPv6 رسما آزمایش می شود

درآمد 1.86 ميليارد دلاري فيس بوك از تبليغات

شخصيت شناسی از طريق توييتر (بگو چي توئيت مي‌کني تا بگويم کيستي؟ :))

مديرعامل شركت مخابرات ايران خبر داد تعرفه مخابرات افزايش پيدا مي‌كند

گوگل سه سرویس خود را روی آی‌پی‌های ایران گشود (مرورگر کروم، نرم‌افزار نقشه گوگل ارث و نرم افزار پیکاسا)

جنگ مایکروسافت با اپل بر سر نام«App Store»! (دعواي دو انحصارگر خيلي بانمکه!)

A fresh wind for offshoring infrastructure management (افزايش برون‌سپاري سرويس‌هاي زيرساختي IT سازمان‌ها به لطف فناوري مجازي‌سازي)

IT Heads Admit They Are Not Spending Enough on Innovation CIO.com (آينده‌ي IT، سرمايه‌گذاري بر روي استفاده از آن براي نوآوري است به جاي به‌کارگيري صرف آن در عمليات روزمره.)

ERP Investments to Slow in 2011 CIO.com (خريد ERP جديد کاهش مي‌يابد؛ اما بازار خدمات پشتيباني‌اش حالا حالاها داغ است. اوراکل هم قرار است يک سولوشن جديد و جامع را به زودي ارايه کند.)

No IT Budget? Workers Bring Their Own Tech CIO.com (پول خريد تجهيزات جديد را نداريد؟ بگذاريد ملت خودشان تجهيزات‌شان را بخرند؛ يعني اجازه بدهيد از آي‌فون‌ها، بلک‌بري‌ها، آي‌پدها و نت‌بوک‌هاي شخصي‌شان سر کار استفاده کنند!)

اقتصاد:

در تونس چه می گذرد؟ (مقاله‌ي عالي صادق الحسيني عزيز که اميدوارم زود به زود بنويسه!)

اقتصاد در زندگي واقعي: ارتباط فرهنگ و اقتصاد و اقتصاد در زندگي واقعي بررسي‌های اقتصادي به کمک وزنه و خط‌کش (دومي خواندني و بي‌نظير؛ دوستان تپل و قد بلند وز يبا حتما بخونند تا اعتماد به نفس‌شون بيش‌تر بشه …)

كسب‌وكارهاي بزرگ در خدمت مردم سرمایه‌داری و پیشرفت انسان (“آزادی رقابت به این معنا نیست که شما با صرف تقلید يا کپی‌برداری از دیگران می‌توانید موفق شوید. همان طور که آزادی مطبوعات هم به این معنا نیست که می‌توانید مطالبی که دیگران نوشته‌اند را بردارید و به نام خودتان چاپ کنید. این آزادی یعنی که شما حق نوشتن مطالب متفاوت را دارید. آزادی رقابت درباره خطوط آهن، به این معناست که شما آزادید چیزی اختراع کنید يا کاری انجام دهید که حمل‌و‌نقل ریلی را به چالش کشیده و حاشیه انتفاع آنها را محدود سازد. در ايالات متحده رقابت با خط آهن – در قالب اتوبوس، اتومبیل، کامیون، هواپیما و غیره – باعث شده که شرکت‌های حمل‌و‌نقلی ریلی در زمینه جابه‌جایی مسافران به شدت در مضیقه قرار گرفته و حتی کاملا شکست بخورند.پیشرفت سرمایه‌داری یعنی اینکه هر کس آزاد است تا به دیگران بهتر و ارزان‌تر خدمت کند.”) (عالي از ميزس بزرگ!)

آیا اقتصاد علم است؟ (“با وجود احتمال خلط میان علم اقتصاد و علم طبیعی ما از واژه «علم» استفاده می‌کنیم تا بر این نکته مهم تاکید کنیم که قواعد اقتصاد، عینی است. وقتی سیاستمداران آموزه‌های علم اقتصاد را نادیده می‌گیرند، برنامه‌های آنها ره به تباهی می‌برد (تصور کنید که ناسا قواعد فیزیک را نادیده بگیرد!)”)

آزادی و برنامه‌ریزی (باز هم از ميزس: اشتباه بودن برنامه‌ريزي مرکزي به اين معنا نيست که در اقتصاد آزاد، برنامه‌ريزي فردي براي خود هم غلط باشد!)

جنگ راه رهایی از رکود نيست؟ (“مشکل اقتصاد در واقع سخت بودن ایجاد هماهنگی بین تولید‌کننده و مصرف‌کننده است. این هماهنگی زمانی محقق می‌شود که تولید‌کننده با استفاده از ارزشمندترین منابع موجود، کالای مورد تقاضای مصرف‌کننده را تولید کند. به همین دلیل است که ساخت یک کانال با استفاده از یک بولدوزر و چند راننده ثروت سازتر از ساخت همان کانال با استفاده از میلیون‌ها انسان به کمک قاشق است؛ اگرچه روش دوم اشتغال بیشتری ایجاد می‌کند.”)

در گزارش «بانك جهاني» منعكس شد: روايت خارجي از اقتصاد ايران

جامعه‌شناسي، روان‌شناسي و کار حرفه‌اي:

اصل صد به صفر در روابط انساني

چرا ثروتمند نمی‌شوید ؟

حالا زمان رسیدن به هدف است!

پ.ن. 1. لطفا اگر وبلاگي، پستي يا مطلبي را من نديده بودم يا نمي‌شناسم، کامنت بگذاريد و معرفي بفرماييد براي يادگيري بيش‌تر.

پ.ن.2. اگر دوست داشتيد توئيتر گزاره‌ها را براي ديدن ايده‌ها و حال و احوال روزانه‌ي من و گودر گزاره‌ها را براي ديدن متن کامل اين مطالب و ساير مقالات و اخبار مربوط به مديريت، مشاوره، فناوري اطلاعات و البته اقتصاد، روان‌شناسي و جامعه‌شناسي (و گاهي هم که خيلي هيجان‌زده مي‌شوم، علم!) دنبال کنيد.


4 پاسخ به “لينک‌هاي هفته (23)”

  1. اونقدر زمان برد خواندن اکثر لینک ها که وقتی می خواستم نظری بنویسم نکته سه را فراموش کرده بودم. به هر حال کار جالبیه و خیلی متشکرم که اینهمه مطالب مفید رو با ما به اشتراک می گذاری

  2. وبسايت هزاردستان از اول بهمن رسماً راه افتاده. چون تو زمينه‌های فناوری اطلاعات و مديريت دانش يکسری نوآوری کرده شايد بد نباشه يادی ازش در گزيده اخبارتون بکنين.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.