مديريت به سبک مادرها!


الن کولمن اولين مديرعامل زن شرکت دوپونت در طول تاريخ 208 ساله‌ي اين شرکت، در طول دوران خدمت‌اش توانسته نتايج درخشاني ثبت کند: 7 بار جلو زدن سود شرکت از پيش‌بيني تحليل‌گران بازار، کاهش هزينه‌ها به‌اندازه‌ي يک ميليارد دلار در سال اول ورود به شرکت و متوقف کردن هزينه‌‌هاي سرمايه‌اي از جمله‌ي آن‌ها بودند. راز موفقيت خانم کولمن چه بوده است؟

بيزينس ويک در مورد خانم کولمن نوشته: “او کارکنان شرکت را که از شرايط بد اقتصادي ترسيده بودند را مجبور کرد تا به جاي تمرکز بر چيزهايي که تحت کنترل آن‌ها نيست، بر چيزهايي که در کنترل‌‌شان است تمرکز کنند؛ از جمله: مشتريان، هزينه‌ها و موجودي.”

خود خانم کولمن هم معتقد است: “من ره‌بر بسيار به‌تري هستم؛ چرا که سه تا بچه داشتم. بچه‌ها دوست ندارند که آن چيزي را که شما دوست داريد در زماني که دوست داريد انجام دهند. سازمان‌ها هم دقيقا همين‌ طوري هستند. شما بايد به آدم‌ها گوش بدهيد و ياد بگيريد چطور آن‌ها را تحت تأثير قرار دهيد.

به رفتار مادرها با بچه‌هاي‌شان از اين به بعد بيش‌تر دقت کنيم؛ اين‌که چطور با بهانه‌گيري‌هاي‌شان روبرو مي‌شوند، چطور راضي‌شان مي‌کنند و چطور مجبورشان مي‌کنند تا آن طور که بايد، رفتار کنند.

منبع


یک پاسخ به “مديريت به سبک مادرها!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.