فرمت استاندارد رزومه


قبلا مطالبي در مورد رزومه‌نويسي در اين وبلاگ نوشته شده؛ از جمله راه‌نماي رزومه‌نويسي چگونه رزومه ننويسيم! روزهاي آخر سال است و خيلي از ما ممکن است دنبال عوض کردن شغل‌مان باشيم. حتي اگر اين طور نباشد هم به هر حال آخر سال فرصت خوبي است براي بازنگري و تکميل رزومه‌مان، براساس تجربيات و آن‌چه امسال به دست آورديم.

امروز يکي از دوستان يک فرمت براي رزومه فرستاده بود که من ببينم و نظر بدهم. اين فرمت کليت خوبي داشت؛ اما نقايصي هم داشت. بنابراين اين فرمت را اصلاح کردم و توضيحات لازم را هم براي تکميل بخش‌هاي مختلف به آن اضافه کردم. اين فرمت را در قالب فايل ورد از اين‌جا يا اين‌جا دريافت کنيد. توضيحات من با رنگ زمينه‌ي زرد در اين فايل مشخص شده که بايد حتما بعد از نهايي شدن رزومه‌تان، از فايل حذف‌شان کنيد.

فقط يک نکته‌ي تکميلي: اين فرمت استاندارد شامل چند تا جدول است که بايد اطلاعات‌تان را داخل‌اش تکميل کنيد. غير از بخش‌هاي اطلاعات فردي، اطلاعات تحصيلي و سوابق شغلي که تکميل‌شان واجب است و اصلا حذف‌شان راه ندارد، ساير جداول اختياري هستند. بنابراين اگر اطلاعاتي براي تکميل‌شان نداريد، در رزومه‌تان حتي خالي‌شان هم نگذاريد؛ حذف‌شان کنيد!


6 پاسخ به “فرمت استاندارد رزومه”

  1. با سلام و خسته نباشيد

    احتراما خواهشمندم در صورت امكان يك نمونه فرم رزومه كاري برايم به آدرس ايميل ارسال نمائيد.

  2. طبعا استاندارد به معني اين‌که همين است و غير از اين نيست که مورد نظر شما بوده در اين متن به‌کار نرفته. همان معناي مورد نظر شما منظور بنده بوده.

  3. لغت “استاندارد” مفهوم خاصی را به دنبال داره
    به نظرم بگویید فرمت خوب یا فرمت کامل یا …

  4. 4شرد براي من قيلتر نيست. اگر قيلتره، لطفا از قيل*تر*شکن استفاده کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.