راه‌نماي به‌ترين ابزارهاي مديريتي سال 2011 توسط شرکت بين منتشر شد


شرکت معظم مشاوره‌ي بين هر ساله گزارش بسيار جذابي را منتشر مي‌کند با عنوان “راه‌نماي به‌ترين ابزارهاي مديريتي”. در اين راه‌نما، 25 ابزار پرکاربرد مديريت که براساس پيمايش انجام شده توسط شرکت بين در دنيا از کاربرد بيش‌تري برخوردارند به شکلي جذاب معرفي و تشريح مي‌شوند: براي هر ابزار مديريتي، شرح، متدولوژي، کاربردهاي معمول و منابع (شامل کتاب‌ها و مقالات) مرتبط براي مطالعه‌ي بيش‌تر و عميق در مورد آن ابزار معرفي مي‌شوند.

گزارش مربوط به سال 2011 (که البته در واقع نتايج پيمايش سال 2009) را نشان مي‌دهد، اخيرا منتشر شده است (البته اخيرا يعني دسامبر سال 2010 که من تازه خبردار شدم!)

در اين گزارش ابزارهاي مديريتي در اين گزارش به‌ترتيب حروف الفبا مرتب مي‌شوند. 5 ابزار برتر مديريتي سال 2009 اين‌ها بوده‌اند:

  • بهينه‌کاوي (Benchmarking)
  • برنامه‌ريزي استراتژيک
  • چشم‌انداز و رسالت سازمان
  • مديريت ارتباط با مشتري (CRM)
  • برون‌سپاري

جالب است که در سال 2009 که بحران اقتصادي در اوج قرار داشت، ابزارهاي استراتژيک و رقابتي در صدر فهرست ابزارهاي پرکاربرد قرار گرفته‌اند.

توضيحات بين را در مورد اين گزارش جذاب از اين‌جا بخوانيد، از اين‌جا به صورت آن‌لاين بخوانيدش و ببينيدش و از اين‌جا هم فايل اين گزارش را با فرمت PDF به صورت مستقيم دريافت کنيد.

کاش کسي همت کند و اين کار را در ميان شرکت‌هاي مشاوره‌ي ايراني انجام دهد.


4 پاسخ به “راه‌نماي به‌ترين ابزارهاي مديريتي سال 2011 توسط شرکت بين منتشر شد”

  1. انشاالله ميخوايم همت كنيم به ياري شما تو مجله تدبير راهش بندازيم!!!

  2. دقیقن همین‌طوره. در دوران رکود شرکت‌ها به‌جای استراتژی ره‌بری هزینه استراتژی تمایز را انتخاب می‌کنند. من واقعن وقتی اولین بار از زبان یک مشاور برجسته‌ی بین‌المللی که برای برگزاری یک کلاس آموزشی به ایران اومده بود شنیدم که از سال 2008 به این طرف استقبال از خدمات کاهش هزینه‌ها در دنیا کم شده، کلی تعجب کردم. ولی بعدا چند تا آمار در این زمینه خوندم و دیدم درسته!

  3. “جالب است که در سال ۲۰۰۹ که بحران اقتصادی در اوج قرار داشت، ابزارهای استراتژیک و رقابتی در صدر فهرست ابزارهای پرکاربرد قرار گرفته‌اند.”

    قابل توجه مدیران داخلی که فقط نگاه کوتاه مدت دارند و جز سودآوری مقطعی و در گیر شدن در کارهای اجرایی و روزمره به چیز دیگه ای فکر نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.