شعارهاي تبليغاتي شرکت‌هاي فناوري


“يک شعار (Motto) عبارتي است که به صورت رسمي انگيزه‌ي عمومي يا نيت (هدف) زيربنايي يک سازمان را بيان مي‌کند.” (ويکي‌پديا)

“يک شعار تبليغاتي (Slogan) عبارتي است کوتاه و به‌يادماندني که به‌عنوان نماد يک محصول يا شرکت در تبليغات به‌کار مي‌رود.” (تعريف اين‌ سايت)

شعارهاي تبليغاتي شرکت‌ها، عموما اصلي‌ترين فلسفه‌ي وجودي آن شرکت را بيان مي‌کنند. در واقع به نظر مي‌رسد که يک شعار تبليغاتي، جوهره‌ي رسالت (Mission) يک شرکت را بازتاب مي‌دهد و در نتيجه با مقايسه‌ي شعارهاي تبليغاتي شرکت‌هاي فعال در يک صنعت، به‌نوعي مي‌توان مقايسه‌اي هم داشت بين نوع نگاه شرکت‌هاي فعال در آن صنعت به حوزه‌ي فعاليت خود!

مرور شعارهاي تبليغاتي شرکت‌هاي معروف فناوري ـ که احتمالا در جذاب‌ترين صنعت دنيا فعاليت مي‌کنند ـ مي‌تواند علاوه بر پوشش نکته‌ي مذکور، به صورت کلي هم جالب باشد:

به اين شعارها دقت کنيد. خود شما به‌عنوان فردي که دارد خروجي کارش را به ديگران مي‌فروشد مي‌توانيد از اين شعارها ـ که نشان‌دهنده‌ي مزيت‌هاي رقابتي شرکت‌هاي بزرگ جهاني هستند ـ ايده بگيريد براي به‌تر کردن کار خودتان و کشف ويژگي‌هايي که يک فرد برتر مي‌تواند داشته باشد. شايد هم، اين‌ها تنها ايده‌هايي باشند تا شما شعار تبليغاتي خودتان را کشف کنيد! در دنياي مشاوره‌ي مديريت هم که بسياري از اين شعارها جزو اصول محسوب مي‌شوند؛ نه مزيت‌ها! 🙂


5 پاسخ به “شعارهاي تبليغاتي شرکت‌هاي فناوري”

 1. سلام.ممنون از این مطلب جالب.یکی از چیزهایی که در دنیای امروز رقابت را در بین شرکتها بیشتر می کند همین لوگوها و همین شعارهاست.
  مثلا لوگو شرکت آمازون رو توجه کنید.این سایت یک سایت تجاری هست که هر چی به ذهنتون برسه از شیر مرغ تا جون آدی زاد توش وجود داره.بنابراین خرف A با یک فلش به حرف Z وصل شده.یعنی از A تا Z اینجا وجود داره.

 2. سلام.

  ممنون بابت اين مطلب خوب. برند سازي واقعا اهميت داره و همين شعارهاست كه نقشه راه يك شركت رو براي كاربرانش مشخص مي‌كنه.

  من يه شعار خيلي جالب هم در يه رشته ورزشي ديدم. من رشته رزمي kuksoolwon رو كار مي‌كردم. شعارمون اين بود:

  we need more practice !!!

  🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.