11 راز موفقيت مدير ارشد عملياتي فيس‌بوک: شريل سندبرگ


شريل سندبرگ ـ مدير ارشد عمليات فيس‌بوک ـ يکي از موفق‌ترين زنان دنياي کسب و کار امروزي است. سه سال از ترک گوگل و پيوستن‌اش به فيس‌بوک مي‌گذرد و در اين مدت دستاوردهاي خانم سندبرگ خيره‌کننده است: فيس‌بوک سرانجام به سودآوري رسيد، تعداد پرسنل از 130 نفر به 2500 نفر افزايش يافت و تعداد کاربران‌اش از 70 ميليون نفر به 700 ميليون نفر رسيد. جالب است؛ نه!؟

خانم سندبرگ ممکن است به‌زودي به‌عنوان اولين وزير زن خزانه‌داري ايالات متحده مشغول کار شود که اگر اين اتفاق بيافتد، او به يکي از قدرت‌مندترين زنان دنياي فاينانس تبديل خواهد شد. چند هفته قبل شريل سندبرگ مراسم فارغ‌التحصيلي‌اش را در کالج بارنارد جشن گرفت. به همين مناسبت مجله‌ي نيويورکر يک نمايه‌ي 8000 کلمه‌اي براي او منتشر کرد که در آن مي‌توانيم با ايده‌هاي شريل براي موفقيت به‌عنوان يک زن برجسته‌ در دنياي کسب و کار آشنا شويم. به نقل از اين‌جا رازهاي موفقيت شريل سندبرگ را مرور مي‌کنيم:

1- نگران تعادل زندگي و کار نباشيد. به جاي آن کاري را پيدا کنيد که عاشق‌اش هستيد و بعد سخت کار کنيد!

2- از داشتن يک حامي (به‌ويژه يک حامي مرد اگر زن هستيد) نترسيد. سندبرگ در هاروارد زير نظر پروفسور لاري سامرز اقتصاد خواند و بعد از آن با او به بانک جهاني و وزارت خزانه‌داري رفت. در سن 29 سالگي سندبرگ توسط سامرز به‌عنوان سرپرست نيروي انساني تعيين شد. وقتي از او سؤال شد که آيا نگران نيست که اعتبارش را که به سختي به‌دست آورده به‌واسطه‌ي شايعه‌هايي که هميشه دور و بر زنان جواني که از حمايت يک مقام بلند پايه‌ي مرد برخوردارند زير سؤال برود، جواب داد: “من از کساني که به من شجاعت بخشيدند و کمک‌ام کردند تا پيش‌رفت کنم، تشکر مي‌کنم. هيچ کس نمي‌تواند به‌تنهايي موفق شود.”

3- برنامه‌ريزي براي مسير شغلي را فراموش کنيد. سندبرگ معتقد است برنامه‌ها به‌درد خنديدن مي‌خورند! “من هميشه به آدم‌ها مي‌گويم که اگر تلاش کنند تا نقطه‌هاي منفرد و جداي مسير شغلي‌شان را به هم وصل کنند و آن خط‌ها را دنبال کنند، مسير محدودي را پي مي‌گيرند. اگر من تصميم مي‌گرفتم مسير شغلي را که در کالج براي‌ام متصور بود ادامه بدهم ـ زماني که اينترنت، گوگل يا فيس‌بوکي وجود نداشتند ـ … من نمي‌خواستم چنين اشتباهي را مرتکب شوم. دليل من براي نداشتن برنامه همين است: اگر برنامه داشتم، گزينه‌هاي امروزم محدود بودند.”

4- هرگز نترسيد. بخش پاياني صحبت‌هاي سندبرگ در مراسم فارغ‌التحصيلي کالج بارنارد اين‌گونه بود: “اجازه ندهيد تا ترس‌هاي‌تان آرزوهاي‌تان را نابود کنند. موانع پيش‌ روي‌تان را همان بيرون نگه داريد و به‌درون‌تان راه‌شان ندهيد. آينده دوست‌دار بي‌باکي است. من به شما قول مي‌دهم که شما هيچ وقت نخواهيد دانست که آيا قابليت انجام کاري را داريد يا نه، مگر اين‌که امتحان‌اش کنيد. شما امروز از اين پله نيز مي‌گذريد و زندگي‌تان را به‌عنوان يک بزرگ‌سال آغاز خواهيد کرد. با آرزوهاي بزرگ شروع کنيد … امشب به خانه برويد و از خودتان بپرسيد: اگر نترسم چي کار خواهم کرد!؟ و بعد همان کار را بکنيد. تبريک مي‌گويم!”

5- هيچ تصميمي را قرباني تصميمي ديگر نکنيد. ترديد در گرفتن يک تصميم، نبايد باعث شود زندگي‌تان تعطيل شود!

6- خودِ محل کار با خودِ واقعي هيچ فرقي ندارند. همه جا ـ چه منزل و چه محل کار ـ هميشه خودتان باشيد. هيچ فاصله‌اي ميان زندگي شخصي و کاري‌تان ايجاد نکنيد.

7- از ديگران بپرسيد دقيقا منظورشان چيست. خيلي وقت‌ها آدم‌ها منظوري که از حرف‌شان دارند آني نيست که شما متوجه مي‌شويد.

8- نپرسيد که چه کاري مي‌توانيد براي رئيس‌تان انجام دهيد. خيلي ساده به او بگوييد چه کارهايي مي‌توانيد انجام دهيد!

9- خودتان را به غريبه‌ها معرفي کنيد. وقتي شريل به فيس‌بوک پيوست، سريع خود را به سالن کاري شرکت رساند، کار همه را قطع کرد و خودش را معرفي کرد: “سلام دوستان. من شريل سندبرگ هستم. نه. حدس‌تون درست نيست. لطفا گارد نگيريد. من قرار نيست اون بالا پهلوي مارک بشينم. من مي‌خوام تلاش بکنم تا با شما رابطه برقرار کنم.”

10- ادعاهاي‌تان را براي خودتان نگاه داريد! چيزي که بيماري معمول آدم‌هاي بسيار باکيفيت و البته بسيار بي‌کيفيت است!

و اصل يازدهم که خاص خانم‌هاي متأهل است:

11- هرگز کم‌تر از همسرتان در خانه کار نکنيد! (يا به‌عبارت به‌تر: نگذاريد او کم‌تر از شما کار کند!)


یک پاسخ به “11 راز موفقيت مدير ارشد عملياتي فيس‌بوک: شريل سندبرگ”

  1. برنامه ریزی و مشخص کردن قدمهای پیش رو، قدرت ریسک پذیری رو از آدم میگیره. خیلی از آدمهای موفق بدون برنامه ریزی در کارشون موفق بودن و صد البته جنس موفقیتشون با اونایی که طبق یه برنامه دقیق به پیش میرن فرق میکنه. شما با برنامه ریزی عرض جاده ای که توی اون جلو میرین رو کم میکنین، دقت میره بالا، کیفیت هم همینطور، اما فقط در صورتیکه اصلا قصد ریسک کردن در کار رو نداشته باشیم. اگر در کار شما فاکتور ریسک چندان قدرت ویژه ای و مفهوم مشخصی نداره، شما نمیتونین بدون برنامه ریزی به موفقیت برسین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.