برگزاري كارگاه آموزشي تفكر طراحي رضا بهرامي


تفكر طراحي يكي از جذاب‌ترين و جديدترين موضوعاتي است كه در دنياي مديريت و تجارت راه خود را گشوده است. اين شكل تفكر به موضوع طراحي همانند يك فرايند مي‌نگرد و نه يك فعاليت مقطعي و ايستا. تفكر طراحي، خلاقيت را با رويكرد ساختاريافته و متدولوژيك در هم مي‌آميزد تا نوآوري ايجاد كند. در واقع تفكر طراحي به‌دنبال اين است كه به نه فقط هنرمندان بلكه به همه‌ي افرادي كه به‌نوعي با موضوع “طراحي” درگيرند (از منِ مشاور كه بايد وضعيت مطلوب سازمان مشتري را طراحي كنم تا شماي مهندس كه بايد فلان كارخانه را طراح كنيد و آن يكي كه بايد مدل پژوهش علمي خود را طراحي كند)  ياد بدهد چطور خلاقيت خود را به‌صورت سيستماتيك به‌كار گيرند تا به طرح‌هايي شگفت‌انگيز دست پيدا كنند.

مدتي هست كه با اين موضوع آشنا هستم و روي آن هم براي كمي كار كرده‌ام؛ اما نه‌چندان حرفه‌اي. مطالعات من بيش‌تر براي لذت بردن از مفاهيم زيباي مطرح در ادبيات اين موضوع بوده است. حالا خوش‌حال‌م كه دوست هنرمندم رضا بهرامي‌نژاد عزيز به‌پشتوانه‌ي تجربه‌ي خودش به‌عنوان يك هنرمند جوان قصد دارد كارگاه آموزشي را در اين زمينه برگزار كند.

كارگاه رضا با عنوان “روباه و خارپشت” روز پنج‌شنبه 18 اسفند ماه از ساعت 15 تا 20 برگزار مي‌شود. جزئيات ماجرا را در اين‌جا روي وبلاگ خود رضا ببينيد.

من هم در اين كارگاه حضور دارم. مطمئن‌م مثل كارگاه ديگر دوست خوبم امير مهراني عزيز، علاوه بر ياد گرفتن چيزهاي جديد با دوستان خوب و جديد ديگري هم آشنا خواهم شد؛ آن هم دوستاني كه احتمالا بيش‌ترشان هنرمند هستند. همين هيجان‌زدگي من را براي رسيدن روز برگزاري كارگاه بيش‌تر كرده! خوش‌حال مي‌شوم كه اگر از ميان خوانندگان گزاره‌ها هم كسي در كارگاه حضور داشت، با هم بيش‌تر آشنا شويم و گپ و گفتي داشته باشيم. 🙂

خودم هم سعي مي‌كنم ضمن نوشتن گزارشي از كارگاه، در آينده در مورد تفكر طراحي و كاربردهاي‌ش در مشاوره‌ي مديريت، براي‌تان مطالبي بنويسم.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.